ilustrim: Naser Fejza

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët, por nuk do të mungojnë rrezet e diellit në intervale të shkurta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

Sipas Institutit, do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtës 1-5m/s.