Postet nga: Anulim

Asnjë i interesuar për pozitën e drejtorit të Spitalit të Mitrovicës

Asnjë kandidat nuk është paraqitur për pozitën e drejtorit të Spitalit të Mitrovicës.

Është anuluar tenderi mbi 330 mijë euro për digjitalizim të procesit arsimor në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka anuluar procedurën e prokurimit për digjitalizim të procesit edukativo-arsimor për të cilin kishte planifikuar të ndajë 335 mijë euro.

Përparim Rama anulon seancën e jashtëzakonshme, opozita e quan ‘instalim diktature’

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama përmes një njoftimi të përcjell në Kuvendin Komunal ka urdhëruar anulimin e seancës se jashtëzakonshme ku pritej të ...

Sulmi ndaj policisë në veri, Ambasada e Italisë shtyn koncertin e planifikuar për sonte në Prishtinë

Ambasada e Italisë në Kosovë ka bërë të ditur se pas sulmit të tmerrshëm kundrejt Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, në koordinim me Komunë...

Prokurori në udhëtim zyrtar jashtë vendit, anulohet seanca në rastin 'Veteranët'

Ndonëse rasti i 'Veteranëve' është kthyer në rigjykim që nga 24 marsi i vitit 2022, deri më sot nuk është mbajtur asnjë seancë për shqyrtim gjyqësor.

Pushteti në Prishtinë rikthen aksionarët në Ndërmarrjet Publike, anulon vendimet e opozitës

Me 27 vota për dhe një abstenim, asamblistë nga pozita dhe dy vota nga opozita, anuluan sot në seancën e kuvendit komunal të Prishtinës, vendimin për shkarkimin ...

Prishtinë, anulohet diskutimi publik lidhur me rregulloren për taksën për lejet e ndërtimit

Komuna e Prishtinës ka anuluar konsultimin publik për plotësimin dhe ndryshimin e Rregullores mbi taksën administrative për dhënien e lejes së ndërtimit dhe ...

Qindra fluturime pritet të anulohen për shkak të grevave në Gjermani

Rreth 700 fluturime do të anulohen, duke prekur pothuajse 100.000 pasagjerë, për shkak të grevave të planifikuara për të enjten dhe të premten nga sindikata e punëtorëve, Verdi ...