array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arita Gërxhaliu

Arita Gërxhaliu

Arita iu bashkua ekiipit të BIRN Kosova si praktikante në fushën e monitorimit të sistemit të drejtësisë në vitin 2017.

Aktualisht është në përfundim të studimeve Bachelor në drejtimin juridik në kolegjin “European School of Law and Governance”.

Krahas studimeve, Arita ka marrë pjesë edhe në trajnime të shumta rreth fushës së saj të studimit.

Shtyhet seanca për posedim të thikës, i akuzuari pretendon se ka paguar dënimin

I dënuari kërkon dënim më të ulët për grabitje të bastores dhe pikës së karburantit

15 vjet gjykim mes vëllait e motrës për arin e nusërisë e trashëgiminë nga prindërit

Avokati kërkon lirimin e të akuzuarit për pjesëmarrje në grupe terroriste

Automekaniku i Policisë në gjyq, mungon Prokurori

Deputeti Xhavit Haliti merret në pyetje nga Policia

KPK emëroi prokurorët përgjegjës për komunikim me gazetarë

Vazhdon gjykimi i të akuzuarve për kontrabandim të migrantëve drejt BE-së për 5.000 euro

Arsyet e konfliktit ku u përfshinë familjarët e Sekiraqës

Kërkohet paraburgim për vëllain dhe nipin e Enver Sekiraqës

30 ditë paraburgim të dyshuarve që planifikonin sulm terrorist në KFOR

Zyrtarët policorë rrëfejnë si ia dhanë një qytetari CD-në me SMS-të e gruas së tij

Gjyqtari në pushim, shtyhet seanca ndaj Enver Sekiraqës

Më 11 qershor shpallet aktgjykimi në rastin e ish-prokurorit Bajram Hamitaga

Dalin para gjyqit ish-punëtorët e akuzuar për përvetësim të 878 eurove