Postet nga: Sulmet terroriste

Cilat ishin kërcënimet më të mëdha për sulme terroriste në Kosovë?

“Për të qenë të sigurt, të gjithë pjesëtarët këshillohen që të evitojnë vizitat në qendrat e mëdha tregtare”, është një pjesë e një mesazhi i ...

Ambasada amerikane: ShBA është përjetësisht mirënjohëse ndaj Kosovës për angazhimin kundër terrorizmit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka thënë se ShBA është përjetësisht mirënjohëse ndaj Kosovës për angazhimin kundër terrorizmit për ...

Liderët shtetërorë bëjnë homazhe në 20-vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA

Në kujtim të 2 mijë e 977 viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001, bënë homazhe së bashku presidentja Vjosa Osmani, kryekuvendari Glauk Konjufca, kryeministri Albin Kurti dhe zv.ambasadori ...

20-vjetori i sulmeve terroriste në ShBA

11 shtatori i vitit 2001, është dita kur bota u trondit nga sulmet terroriste që u bënë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku mbetën të vrarë 2 mijë e 997 ...

Ambasada e SHBA në Turqi paralajmëron amerikanët për kërcënime terroriste

Misioni diplomatik amerikan në Turqi paralajmëron shtetasit e saj për sulme të mundshme terroriste.

India liron të gjithë të akuzuarit për sulmin në xhami më 1992

Një gjykatë në Indi liroi të 32 njerëzit e akuzuar për përfshirje në sulmin dhe prishjen e një xhamie, afro 30 vjet më parë.

Kosova përkujton sulmet terroriste të 11 shtatorit në ShBA

Institucionet e Kosovës sot do të përkujtojnë sulmet terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 që kanë ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.