Postet nga: Gjykata e Apelit

Supremja ende nuk ka vendosur për rastin ‘Pronto’

Gjykata më e lartë e Kosovës ende nuk ka vendosur për rastin që mori vëmendjen më ta madhe mediatike për përgjimet e dëgjuara që ...

Apeli lë në paraburgim të dyshuarin për Krime Lufte në Kosovë

Apeli, ka njoftuar se ndaj Dervish Krasniqit, i dyshuar për krime lufte ka lënë në fuqi masën e paraburgimit.

Apeli lë në paraburgim 30 të arrestuarit e Karaçevës

Apeli ka njoftuar se ndaj 30 personave të arrestuar në Karaçevë ka lënë në fuqi masën e paraburgimit.

Gjykata e Apelit vendos për rastin ku 500 qytetarë janë mashtruar me viza pune gjermane

Gjykata e Apelit ka marrë tre vendime të ndryshme lidhur me aktgjykimin e Gjykatës së Prizrenit për rastin për mashtrim, shpëlarje parash, shmangie nga tatimi, dhe ...

Shqipëri: Apeli lë në fuqi fajësinë për qjyqtarët e “El Classicos”, por u pezullon burgimin

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur të deklarojë fajtorë për korrupsion tre gjyqtarët e Apelit Durrës, Petraq Dhimitri, ...

Pas uljes së dënimit të Shukri Bujës, flet avokati i tij

Ish kryetari i Lipjanit dhe këshillari i Presidentit, Shukri Buja është dënuar sot me 2 vjet denim me burg për veprën e keqpërdorimit të detyrës. ...

Të dënuarit për trafikimin e mbi 55 kg marihuanë nga Shqipëria në Kosovë kërkojnë nga Apeli t'ua zbusë dënimin

Në Gjykatën e Apelit po shqyrtohet rasti i katër të akuzuarve të dënuar nga Gjykata e Prishtinës me gjithsej 12 vjet e 10 muaj burgim dhe 37 mijë e 500 ...

Arsyet pse Apeli e ktheu në rigjykim rastin e ministres Meliza Haradinaj- Stublla

Gjykata e Apelit sot ka kthyer në rigjykim rastin ndaj Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj – Stublla, e cila akuzohet për raportim të rremë ...