'Huawei' prezanton pajisje të reja

Huawei zbuloi një numër produktesh të reja në ngjarjen e kësaj jave në Stamboll, duke përfshirë një telefon të ri inteligjent të palosshëm, laptopë të rinj, tabletin e parë me ekran E-Ink dhe kufje.

Gjatë evenimentit, kompania teknologjike theksoi se ata po zhvillojnë një ekosistem produkti në 6 fusha kryesore – telefonat inteligjentë, pajisje të tjera inteligjente, ekosistemi HMS, biznesi B2B, zgjidhjet e makinave inteligjente dhe sistemet e shtëpive inteligjente.

Mate Xs 2 është telefoni inteligjent më i lehtë i palosshëm që sjell zgjidhje teknike që e lejojnë atë të paloset nga jashtë dhe një kasë të lehtë dhe të hollë me performancë të shkëlqyer funksionale. Ndër të tjera, duhet të veçohet kamera 50 MP True-Chrome dhe bateria 4600 mAh dhe funksioni Huawei SuperCharge 66 ë për karikim ultra të shpejtë në lëvizje.

Huawei prezantoi gjithashtu telefonë të rinj inteligjentë të rangut të mesëm në Stamboll – Y70 i ri dhe Y90 i ri. Për modelin e ri Y70 të kësaj kompanie theksojnë veçanërisht baterinë 6000 mAh, e cila sipas informacioneve nga Huaëei kërkon karikim vetëm dy herë në javë, ndërsa bateria Y90 karikon deri në 50 për qind të kapacitetit në 30 minuta falë Huaëei SuperCharge. Teknologjia e karikimit 40w.

Të dyja modelet vijnë me ekrane të mëdha – Y90 i ri sjell një ekran Huawei Edgeless FullView6,7 inç dhe kornizë ultra të ngushtë, ndërsa Y70 i ri vjen me një ekran Huaëei FullView 6,75 inç. Vlen të përmenden gjithashtu aftësitë e shkëlqyera fotografike, dizajni tërheqës dhe hapësira e madhe e ruajtjes për të dy modelet.

Laptopë të rinj dhe tabletë E-Ink

Huawei thotë se “e ka parë nevojën që konsumatorët të kenë më shumë hapësirë ​​pune në ekranet e kompjuterëve, kombinuar me dëshirën për më shumë fleksibilitet në punë sot dhe jashtë zyrës” dhe lansoi një linjë të re produktesh me një ekran FullView 16 inç. Huawei MateBook D16 dhe 16s kanë një ekran të madh 16 inç që ofron shumë hapësirë ​​për të punuar dhe e bën të lehtë menaxhimin e shumë detyrave në të njëjtën kohë. Linja MateBook mundësohet nga një procesor i gjeneratës së 12-të të serisë Intel Core H me RAM me dy kanale dhe një SSD të shpejtë.

Një pajisje veçanërisht interesante është Huawei MatePad Paper, tableti i parë E-Ink që ofron një përvojë të dixhitalizuar shkrimi. Huawei MatePad Paper vjen i pajisur me një ekran FullView 10,3 inç që u ofron përdoruesve një përvojë të këndshme dhe të thelluar leximi dhe bëhet modeli i parë i ekranit EÜ Ink që merr certifikimin TÜV Rheinland Paper Like Display. Kombinimi unik i ekranit dhe stilolapsit lejon, “një përvojë pothuajse reale të të shkruarit në letër”.

Në kategorinë e pajisjeve audio, Huawei ka lansuar FreeBuds Pro 2, kufje që dallohen me cilësinë e zërit të arritur falë Sistemit të Zërit të Dyfishtë. Duke adoptuar dhe integruar dy konvertues dixhital në analog (DAC) të një çipi dhe një katramagneti dinamik drejtues me teknologji të avancuar të kryqëzimit dixhital, pajisja mundësohet të dallojë midis frekuencës së lartë dhe të ulët./Dnevnik.hr