Postet nga: zgjedhjet lokale 2021

VIDEO: PDK në Dragash kërkon që votat e diasporës të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar

Kryetari i degës së Partisë Demokratikë të Kosovës në Dragash, Vehbi Nazifi, ka kërkuar nga KQZ dhe PZAP që rezultatet e votave të diasporës të mos ...

LDK: Konfirmohet fitorja e madhe e kandidatit tonë në Dragash

Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se është konfirmuar fitorja e kësaj partie në komunën e Dragashit.

Votat nga diaspora përmbysin rezultatin në Dragash, kandidati i LDK-së del fitues i garës për kryetar

Votat nga diaspora për kandidatët për kryetar të Dragashit e kanë përmbysur rezultatin në këtë komunë.

Kandidatët për kryetarë të komunave që morën vetëm nga 1 votë nga diaspora

Kandidati për kryetar të Malishevës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Ekrem Kastrati, ai për kryetar të Vushtrrisë nga PDK-ja, Ferit Idrizi dhe kandidati për ...

Këto janë votat e diasporës për disa nga kandidatët për kryetarë të komunave

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave nga diaspora për rundin e dytë të zgjedhjeve, që është mbajtur më 14 nëntor.

Nis numërimi i votave të diasporës, ekspozohen zarfet e fletëvotimeve

Numërimi i votave që kanë ardhur me postë në Kosovë ka filluar sot nga ora 18:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Misioni i BE për vëzhgimin e zgjedhjeve: Toni i fushatës zgjedhore në rundin e dytë ishte më e ashpër

Misioni i Bashkimit Evropian për vëzhgimin e zgjedhjeve në Kosovë ka thënë se rundi i dytë i zgjedhjeve lokale të mbajtura më 14 nëntor është menaxhuar mirë.

Kurti i takon 12 kandidatët e LVV: Kam mbajtur shënime për vërejtjet e secilit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka komentuar rezultatin e partisë së tij, Lëvizja Vetëvendosje, në zgjedhjet lokale të mbajtura më 17 tetor dhe në balotazhin e 14 nëntorit.