Postet nga: qnr

Largohet nga QNR vëzhguesi i Nismës Socialdemokrate, kjo është arsyeja

Vëzhguesi i Nismës Socialdemokrate, Behar Amerllahu, është larguar nga Qendra e Numërimit të Rezultateve.

Vëzhguesi i një partie politike kërcënon një person në Qendrën e Regjistrimit dhe Rezultateve

Një rast i kanosjes është regjistruar në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve të votave që gjendet në Fushë-Kosovë.

Rinumërohen 299 vendvotime

299 vendvotime janë rinumëruar deri mbrëmë gjatë mesnatës në Qendrën për Numërim dhe Rezultate.

VV e NISMA prijnë me numër të vëzhguesve në QNR

Edhe sot, njësoj sikur dy ditët e kaluara, është duke vazhduar rinumërimi i 1.428 vendvotimeve pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Valdete Daka kërkon kujdes maksimal nga subjektet dhe vëzhguesit në QNR

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka ka deklaruar se i mirëkupton vërejtjet për kohëzgjatjen e procesit zgjedhor, por sipas saj, KQZ-ja e ka ...

Anëtari i VV-së akuzon vëzhguesit e Nismas për presione gjatë rinumërimit dhe ngacmime seksuale

Shtabi zgjedhor i Nisma-s Socialdemokrate ka deklaruar sot se anëtarët e VV-së në KQZ, Nazlie Bala dhe Adnan Rrustemi po i kërcënojnë dhe shantazhojnë vëzhguesit ...

Nisma akuzon anëtarët e LVV-së për ndërhyrje në procesin e rinumërimit

Nisma Socialdemokrate ka akuzuar anëtarët e LVV-së në KQZ se po i bëjnë presion vëzhguesve të Nismës duke ndërhyrë dhe duke kapur fletëvotimet.

Telenovela me rezultatet e zgjedhjeve

Ankesat e subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë kundrejt rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) javën e kaluar, e kanë ...