Postet nga: zgjedhjet lokale 2021

LVV ka analizuar rezultatin e zgjedhjeve, thotë se nxori mësime

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se kryesia e partisë mbrëmë ka mbajtur një mbledhje, në të cilën është analizuar rezultati i zgjedhjeve lokale të 17 tetorit.

Këta janë kryetarët e 20 komunave që shkuan në balotazh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme ka shpallur rezultatet përfundimtare për 20 komunat që shkuan në balotazh.

Përveç Dragashit, KQZ shpall rezultatet përfundimtare në 20 komunat e tjera

Kryesuesi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për rundin e dytë për kryearë të komunave.

Qëndron Kastrati i shkruan letër të hapur kryetarit të ri të Kamenicës: Pres reflektim dhe jo veprime populliste

Kryetari në largim i Kamenicës, Qendron Kastrati, i ka shkruar një letër kryetarit të posa zgjedhur të kësaj komune, Kadri Rrahimajt.

LDK e quan skandaloz vendimin e PZAP-së për votat e diasporës në Dragash

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) e ka quajtur skandaloz, vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për anulimin e komplet votave të diasporës pë...

PZAP gjobit Listën Serbe me 10 mijë euro për presion ndaj votuesve në Kllokot

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka gjobitur me 10 mijë euro Listën Serbe, pasi që ka konstatuar se u ka bërë presion votuesve në ditën ...

Hamza i përgjigjet Kurtit kur tha se "të tjerët janë bërë bashkë kundër Vetëvendosjes"

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës nuk kishte një marrëveshje në balotazh as në Prishtinë e ...

Pse Bedri Hamza e fitoi Mitrovicën pa balotazh?

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza, ka thënë se ishin disa arsye pse ai ftoi pa balotazh në garën për të udhëhequr ...