Postet nga: Bexhet Xheladini

Abdixhiku i gëzohet fitores në Dragash: LDK do të udhëheqë me tetë komuna

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se sot për herë të tretë kësaj partie iu konfirmua fitorja në komunën e Dragashit.

Nis numërimi i votave të diasporës për kryetar të Dragashit

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i votave të pranuara nga jashtë Kosovës, të cilat i takojnë përsëritjes së rundit të ...

Përsëritja e votimit nga diaspora për balotazhin në Dragash nis më 29 nëntor

Gjykata Supreme e Kosovës ka urdhëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve që të përsërisë rundin e dytë të votimit për kryetar të Dragashit, Rundi i dytë ...

Bexhet Xheladini: Vendimi i PZAP-së për Dragashin është skandaloz

Kandidati për kryetar të Dragashit nga radhët e LDK-së, Bexhet Xheladini, ka thënë se vendimi i PZAP-së që të anulohen votat me postë në Dragash është skandaloz.

LDK: Konfirmohet fitorja e madhe e kandidatit tonë në Dragash

Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se është konfirmuar fitorja e kësaj partie në komunën e Dragashit.

Diferenca e vogël e votave në Dragash, 308 votat e diasporës mund ta përcaktojnë fituesin

Komuna e Dragashit në zgjedhjet lokale 2021, nuk ka arritur ta zgjedh fituesin në raundin e parë të zgjedhjeve.

Kandidatët për kryetar të Dragashit tregojnë se sa kate do të shkojnë ndërtesat e larta në Brod

Kandidatët për kryetar të Dragashit në "Debat Përnime" kanë treguar se sa do të jetë numri i kateve të ndërtesave që do të lejohen të ndë...

Kandidati i LDK-së: Me mua kryetar, Dragashi do të jetë qyteti më i pastër në Kosovë 

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Dragashit, Bexhet Xheladini, në "Debat Përnime" është zotuar se nëse fiton në balotazh, Dragashin do ta bë...