Postet nga: Besim hasani

Nis Java Europiane e Sportit në Kosovë

Sot në Kosovë ka filluar Java Europiane e Sportit, e cila organizohet edhe në vendet e tjera europiane nga 23 deri më 30 shtator.

Kryetari i KOK-ut bën thirrje që të bëni sport në shtëpi

Sporti në Kosovë është paralizuar shkaku i pandemisë së coronavirusit.

22 mijë persona të përfshirë në "Javën e Sportit në Kosovë"

Rreth 22 mijë të rinj pritet të përfshihen në “Javën e Sportit” e cila për herët të dytë do të mbahet në Kosovë.

Ngritet Flamuri i Kosovës në Lojërat Olimpike

Komiteti Olimpik i Kosovës njoftoi se në një atmosferë solemne, është bërë ceremonia e ngritjes së flamurit të Kosovës në Fshatin Olimpik në PyeongChang, ku po që...

Thaçi ia Dorëzoi Flamurin Ekipit Olimpik të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i dorëzoi sot ekipit olimpik të Kosovës Flamurin e vendit i cili do të valojë në Lojërat Olimpike Dimërore ...

Sheikh al-Sabah: Anëtarësimi i Kosovës në ANOC, i Merituar

Presidenti i Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah ka arritur në Kosovë, ku në Aeroportin e Prishtinës është pritur nga drejtuesit e Komitetit Olimpik ...

Presidenti Dekoron Kryetarin e Komitetit Olimpik të Kosovës

Pasi e ka përgëzuar për punën dhe kontributin që ka dhënë në zhvillimin e sportit, anëtarësimin e Kosovës në Komitetin Olimpik Ndë...

Themelohet Federata e Sporteve Universitare të Kosovës

Federata e Sporteve Universitare të Kosovës është federata më e re në mesin 36 federatave tjera të vendit.