Postet nga: Adem Mikullovci

Deputetët e nderojnë me një minutë heshtje Adem Mikullovcin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, e kanë nderuar me një minutë heshtje artistin dhe ish-deputetin, Adem Mikullovci, i cili vdiq të hënën.

Kosnett për Mikullovcin: Në kohra të vështira, humori i tij mbajti gjallë shpirtin e Kosovës

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka bërë homazhe në Teatrin Kombëtar në kryeqytet me rastin e vdekjes së aktorit dhe ish-deputetit Adem Mikullovci.

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së Adem Mikullovcit

Ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi përmes një telegrami ka ngushëlluar familjen dhe komunitetin skenik në vend me rastin e ndarjes nga jeta të aktorit, ...

Varrimi i aktorit Adem Mikullovci bëhet sot pasdite

Varrimi i aktorit dhe ish-deputetit Adem Mikullovci bëhet sot, në ora 16:00, në varrezat e qytetit të Prishtiëns, në Lagjen “Arbëria”.

Presidenti Thaçi ngushëllon për vdekjen e Adem Mikullovcit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar për vdekjen e aktorit dhe ish-deputetit, Adem Mukullovci.

Vdes aktori e ish-deputeti Adem Mikullovci 

Aktori Adem Mikullovci ka vdekur sot në mëngjes në Prishtinë në moshën 81 vjeçare. 

Ironizimi i Mikullovci: Sot në mesditë (e jo në mesnatë) më vizituan Kurti e Konjufca

Ish-deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvedosje Adem Mikullovci ka bërë të ditur së sot është vizituar nga ish-kryeministri Albin Kurti dhe ish-ministri i Jashtëm Glauk ...

Adem Mikullovci për Leze Qenën: U mbyll teatri ynë, Leze

Aktori Adem Mikollovci e ka kujtuar aktoren Leze Qenan përmes një postimin në Facebook.