Postet nga: Adem Mikullovci

Distanca që afroi artistin nga Bujanoci me Prishtinën

Rreth 80 kilometra ndërmjet Prishtinës dhe Bujanocit ishin motivimi që Nagip Tashi ta emëronte ekspozitën e tij të mozaikëve të gdhendur në dru, “Distanca”.

Teatri i Vushtrrisë emërohet “Adem Mikullovci”

Teatri i Vushtrrisë  është emëruar me emrin e aktorit të mirënjohur dhe ish-deputetit nga radhët e Vetëvendosjes Adem Mikullovci.

Propozimi për emrin e Teatrit me emrin 'Adem Mikullovci' përplasë partitë në Vushtrri

Partitë politike në Vushtrri nuk po mund të ia qesin pikën diskutimeve për emërimin e Teatrit të Qytetit, që hyn në kuadër të Qendrës së ...

Deputetët e nderojnë me një minutë heshtje Adem Mikullovcin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, e kanë nderuar me një minutë heshtje artistin dhe ish-deputetin, Adem Mikullovci, i cili vdiq të hënën.

Kosnett për Mikullovcin: Në kohra të vështira, humori i tij mbajti gjallë shpirtin e Kosovës

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka bërë homazhe në Teatrin Kombëtar në kryeqytet me rastin e vdekjes së aktorit dhe ish-deputetit Adem Mikullovci.

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së Adem Mikullovcit

Ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi përmes një telegrami ka ngushëlluar familjen dhe komunitetin skenik në vend me rastin e ndarjes nga jeta të aktorit, ...

Varrimi i aktorit Adem Mikullovci bëhet sot pasdite

Varrimi i aktorit dhe ish-deputetit Adem Mikullovci bëhet sot, në ora 16:00, në varrezat e qytetit të Prishtiëns, në Lagjen “Arbëria”.

Presidenti Thaçi ngushëllon për vdekjen e Adem Mikullovcit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar për vdekjen e aktorit dhe ish-deputetit, Adem Mukullovci.