Postet nga: Teuta Krusha

Vendimi i Gjykatës për të dyshuarit e grabitjes në Suharekë

Bujar Bashës, Besart Istrefit dhe Leutrim Cakollit, të dyshuar për grabitjen e armatosur në Suharekë, Gjykata e Prizrenit ka vendosur që t’ua vazhdojë paraburgimin deri më 30.04.2024.

Akuzohet se vrau 48-vjeçarin me kallashnikov në prani të gruas e të fëmijës, gjykata ia vazhdon paraburgimin

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar paraburgimin Aziz Gashit, i cili akuzohet se ka vrarë Beqir Morinën në mbrëmjen e 2 shtatorit të vitit 2023, duke shkrepur mbi të 10 plumba ...

Gjykata lë në paraburgim të dyshuarit për aksidentin në garat me makina në autostradën “Ibrahim Rugova

Aksidenti tragjik në një garë automobilistike që ndodhi në Autostradën “Ibrahim Rugova” në muajin dhjetor të vitit të kaluar, pati për pasojë tre persona të vdekur.

Gjykata i lë në paraburgim të dyshuarit për grabitjen në Suharekë

Bujar Bashës, Besart Istrefit dhe Leutrim Cakollit, të dyshuar për grabitjen e armatosur në Suharekë, Gjykata e Prizrenit ka vendosur që t'ua vazhdojë paraburgimin deri më 29 shkurt të ...

Gjykimi për detyrim, Prokuroria dhe mbrojtja e të dëmtuarit akuzojnë Gjykatën se ka administruar prova në mënyrë të kundërligjshme

Në seancën e të martës të gjykimit të Asdren Mekajt, i akuzuar për detyrim, Prokuroria Speciale dhe mbrojtja e të dëmtuarit Pal Gruda, kanë hedhur akuza ...

Gjykimi për keqpërdorim të detyrës ndaj ish-drejtorit në Prizren, eksperti i prokurimit deklaron se u përdor çmimi më i lartë në kontratë

Eksperti i prokurimit, Visar Bibaj, ka dëshmuar në rastin në të cilin ish-drejtori i Shërbimeve Publike në Prizren, Osman Krasniqi, akuzohet për keqpërdorim të detyrës ...

Vrasja në tregun e Mitrovicës, gjobiten ekspertët që nuk u paraqitën në gjykim

Në një vendim të fundit të Gjykatës së Prizrenit, dy ekspertë nga Instituti i Psikiatrisë Forenzike të Kosovës –(IPFK) janë dënuar me një gjobë prej 250 eurosh pë...

Çfarë deklaroi mbrojtësi i Trim Barakut para gjykatësit?

Për rastin e grabitjes së një argjendarie në Suharekë më 22 nëntor, u deklarua edhe avokati i të dyshuarit të katërt, Trim Baraku, pronar i një argjendarie në ...