Postet nga: “tregu i gjelbër”

Kryetari Rama prezanton projektin e 'Tregut të Gjelbër' në kryeqytet

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka prezantuar projektin e Tregut të Gjelbër në kryeqytet.

Rama viziton Tregun e Gjelbër pas përfshirjes nga zjarri

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka vizituar Tregun e Gjelbër, pasi mbrëmjen e së enjtes u përfshi nga zjarri ku si pasojë janë djegur disa ...

Zjarr te Tregu i Gjelbër në Prishtinë

Një zjarr dyshohet se ka rënë te "Tregu i Gjelbër" në Prishtinë.

Tregu i gjelbër, AKP dhe Inspekcioni në Prishtinë vendosin laurë për largimin e tregtarëve ilegalë

Agjencia Kosova e Privatizimit dhe Drejtorati i Inspekcionit në Prishtinë kanë vendosur një laurë brenda Tregut të gjelbër të premten.

Pas raportimit të KALLXO.com, Komuna e Prishtinës pastron Tregun e Gjelbër në Zonën Industriale

Ditë më parë KALLXO.com raportoi për gjendjen e rëndë më mbeturina në Tregun e Gjelbër te Zona Industriale në Prishtinë.

Pamje - Tregu i gjelbër në Prishtinë i shndërruar në vatër mbeturinash

Tregu i i gjelbër i cili gjendet në dalje të Prishtinës krahas shërbimit si pikë kryesore për ushtrimin e veprimtarisë së tregtarëve dhe shitësve, ë...

Inspekcioni aksion te 'Tregu i gjelbër', largohen shitësit nga rrugët

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Prishtinës ka zhvilluar një aksion për të larguar të gjithë shitësit nga rrugët në afërsi të tregut të ...

'Tregu i Gjelbër' në Gjilan larg funksionalizimit, Auditori gjen shkelje edhe në procedura të prokurimit

Që nga viti 2019 qytetarët e Gjilanit dhe tregtarët patën premtime publike se ndërtimi i Tregut të Gjelbër do të përfundojë në vitin 2020, por tre ...