Postet nga: gjykata e prizrenit

Dosja ndaj të akuzuarit i cili i kërkoi një personi ta vriste tjetrin në këmbim të 20 mijë eurove

Sejdi Rexhaj, i akuzuar se e shtyu Besnik Ukajn ta vrasë të dëmtuarin Rifat Thaqin në këmbim të 20 mijë eurove, doli para Gjykatës së Prizrenit të më...

Vdekja e 26 vjeçarit në Prizren, Gjykata vendos ndaj dy të dyshuarve  

Dy të dyshuarit për vdekjen e 26 vjeçarit A. Th., Enes Ay dhe Hajrullah Brnçanin, pritet që të qëndrojnë 30 ditë në paraburgim, pasi gjyqtarja e procedurës ...

Prizren, deklarohet i pafajshëm shtetasi i Shqipërisë, i akuzuar për sulm ndaj policit të Kosovës në vitin 2020

Gjykata Themelore në Prizren, me gjyqtar Lulzim Hoxha me datë 02.07.2024 mbajti seancën gjyqësore për të akuzuarin Mirjan Dautaj për veprën penale ‘’Sulm ndaj personi zyrtar’’ ...

Prizren, akuzohen për tentim vrasje pas mosmarrëveshjes rreth veturës së marrë me qira, të pandehurit ndihen të pafajshëm

Në Gjykatën e Prizrenit është mbajtur seanca e gjykimit të Gëzim Kastratit dhe Argëtim Kasollit, të cilët po akuzohen për veprën penale – tentim vrasje.

Një muaj paraburgim për Korab Gashin, të dyshuarin për grabitjen e armatosur në Suharekë

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për të pandehurin Korab Gashi, i cili dyshohet si pjesëmarrës në grabitjen që kishte ndodhur ...

Apeli e vërteton vendimin, 11 vjet burg për vrasjen e kunatës në Dragash

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore të Prizrenit, përmes të cilit Nazire Abdyli është dënuar me 11 vjet burg për vrasjen e ...

Vdekja e 47 vjeçares pasi ra në hapësirën e ashensorit, arrest shtëpiak ndaj dy personave

Një 47-vjeçare më 20.06.2024 kishte vdekur në Prizren, pasi nuk kishte arritur t’u mbijetojë plagëve që kishte marr nga rënia në hapësirën e një ashensori ...

Dënohet i akuzuari që kishte tërhequr zvarrë viktimën e cila si pasojë e lëndimeve kishte vdekur

Gjykata Themelore në Prizren, me kryetare të trupit gjykues, Teuta Krusha, më datë 24.04.2024, ka shpallur fajtor të akuzuarin I.K. për veprën penale “Rrezikim i trafikut publik” dhe “...