Postet nga: Besnik Krasniqi

Malishevë, shtatë të akuzuar për projektin e kanalizimit

Shtatë persona nga Malisheva, të akuzuar nga Prokuroria për keqpërdorim të detyrës së tyre rreth një projekti infrastrukturor në një fshat të komunës së Malishevës, ...

Tenderi për kanalizim i nxjerr para gjyqit 7 zyrtarë të Komunës së Malishevës

Data 25 shkurt është caktuar për mbajtjen e seancës fillestare, ndaj shtatë personave, të akuzuar nga Prokuroria e Gjakovës rreth një projekti infrastrukturor në një fshat të komunë...

Profesori i UP-së fiton çmim për punimin më të mirë shkencor në një konferencë prestigjioze

Profesori i Fakultetit Ekonomik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Besnik Krasniqi, e ka fituar çmimin për punimin më të mirë shkencor në një nga konferencat më prestigjioze ...

Haradinaj nuk komenton deklaratën e Halil Matoshit për gazetarin e Kohës Ditore

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e komentuar deklaratën e këshilltarit të tij për media, Halil Matoshi i cili ditë më parë kishte ngjyrosur publikisht gazetarin e gazetës “...

Gjysmë milioni Euro për 17 Shkurt, 'i paarsyeshëm'

Qeverisë së Kosovës nën drejtimin e kryeministrit, Ramush Haradinaj për nder të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ka ndarë 500 mijë euro.

AGK reagon ndaj këshilltarit të kryeministrit

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) e ka parë shqetësuese gjuhën që ka përdorur këshilltari i kryeministrit, Halil Matoshi, ndaj gazetarit të 'Kohës ...

Çoçaj i Pafajshëm, Buduri Dënohet me Burg

Çoçaj i Pafajshëm, Buduri Dënohet me Burg

Drejtori Komunal i Arsimit në Prizren, Nexhat Çoçaj, është shpallur i pafajshëm sot në gjykimin për punësimin e paligjshëm të profesorit të gjuhës dhe ...

Jepet Fjala Përfundimtare në Gjyqin Ndaj Çoçajt e Budurit

Mehdi Sefa, Prokurori në rastin e gjykimit të drejtorit të Arsimit në Prizren, Nexhat Çoçajt dhe të drejtorit të Gjimnazit “Gjon Buzuku”, Shaip Buduri, kërkoi sot në fjalë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!