Postet nga: situata në veri

CNN: Kosova i bën thirrje NATO-s për ndërhyrje pas një fundjave me tensione etnike në rritje

Televizioni prestigious amerikan CNN, i ka kushtuar Kosovës një artikull lidhur me tensionimet e fundit në veriun e Kosovës dhe raportet Kosovë - Serbi. 

Mbyllen shkollat në veri

Shkollat fillore dhe të mesme në komunat në veri të Kosovës nuk do të punojnë deri në njoftimin e radhës, për shkak të situatës aktuale të ...

Rama pas kërkesës së SHBA-së për heqjen e barrikadave: Kjo flet qartë për të gjithë ata që duan të dëgjojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se pajtohet me thirrjen e SHBA-ve për tërheqjen e barrikadave të vendosura në veri të Kosovës.

Vuçiq: Nuk ka dhe nuk do të ketë dorëzim

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se mesazhi i tij për serbët nga Kosova është se “nuk ka dorëzim dhe nuk do të ketë dorëzim”.

Kurti: Beogradi po dëshiron që serbët në jug t’i shpallin tradhtarë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar situatën në veri duke thënë se Beogradi dëshiron që t’i shpall serbët në jug tradhtarë duke pë...

PDK për situatën në veri: Qeveria mos të ndërmerr veprime sporadike

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri në seancën e Kuvendit është deklaruar në lidhje me situatën në veri të vendit, duke i ...

Përfundon takimi mes presidentes Osmani dhe shefit të AKI-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar takim me shefin e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti.

Komandanti i KFOR-it: Nuk e tolerojmë dhunën

Komandanti i trupave të KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia ka deklaruar se ngjarjet e fundit në Mitrovicën Veriore janë brengosëse sidomos tani në prag të zgjedhjeve.