Postet nga: situata në veri

Arsenijeviq thotë se Qeverinë Kurti e kanë menduar se do të bëjë diçka ndryshe

Aleksandar Arsenijeviq, themelues i iniciativës qytetare “Mbijetesa Serbe”,  ka thënë se qytetarët serbë të Kosovës e kanë parë Qeverinë Kurti si diçka të re dhe ...

Rrëfime ekskluzive për veriun e Kosovës - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” do transmetohet debati me rrëfime ekskluzive për veriun e Kosovës.

Kurti fton në takim liderët opozitarë, PDK dhe AAK i përgjigjen pozitivisht

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka ftuar në takim liderët opozitarë për të biseduar për zhvillimet e fundit në veri të vendit.

Situata në veri të Kosovës, presidentja Vjosa Osmani u takua me ambasadorin amerikan

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-së, Jeffrey Hovenier, më te cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në veri të vendit.

Ministri Sveçla e informon presidenten Osmani për zhvillimet në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla, për t'u informuar lidhur me zhvillimet e fundit në veri të vendit.

PAMJE - Policët serbë shkojnë t'i dorëzojnë dorëheqjet e tyre

Të shumtë kanë qenë zyrtarë policor nga komuniteti serb që kanë dorëzuar fletëdorëheqjet e tyre nga postet policore në stacionin policor në Zveçan.

Krejt çka u tha sot në protestën e organizuar në Mitrovicën e Veriut

Qytetarët serb sot u mblodhën në sheshin "Car Llazari" në Mitrovicën e Veriut në shenjë proteste ndaj zhvillimeve të fundit në veri të vendit.

(FOTO) Serbët mblidhen në sheshin 'Car Llazar'

Me pankarta "Të gjithë ne jemi Nenad Gjuriq" "Sot Nenad Gjuriq, nesër çdo serb në Kosovë", "Nga këtu nuk ka kthim mbrapa" dhe me flamuj në duar, serbë...