Postet nga: situata në veri

Gjermania: Jemi të shqetësuar për përshkallëzimin e situatës në Kosovë

Pas përshkallëzimit të situatës në veri të Kosovës dhe largimit të serbëve nga institucionet vendore,  Ministria e Jashtme gjermane ka reaguar dhe ka kërkuar ...

Zhvillimet në veriun e Kosovës në sytë e analistes serbe nga Beogradi, Sonja Biserko - VIDEO

Analistja serbe Sonja Biserko ka vlerësuar se situata në veri të Kosovës është krijuar nga Beogradi për t`i ikur një marrëveshjeje serioze me Kosovën, ...

Abdixhiku: Kërkuam nga Kurti koordinim me aleatët ndërkombëtarë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, është deklaruar për media pas takimit me kryeministrin Albin Kurti.

Krasniqi: Nuk mund të them se dola me ndonjë siguri të madhe se qeveria e di në çfarë drejtimi është duke shku

Kryetrari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi menjëherë pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti tha se ka dalur nga takimi jo shumë i sigurt ...

Haradinaj: U detyrova ta lëshoj takimin, Kurti mbante ligjërata dhe nuk na sqaronte se përse ka prishur raportet me Amerikën

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas largimit të tij nga takimi i mbajtur sot me kryeministrin e vendit, Albin Kurti, ...

Takimi i Haradinajt me Kurtin nuk zgjat as 20 minuta, kreu i AAK-së largohet nga qeveria

Të tre liderët opozitar, Memli Krasniqi nga Partia Demokratike e Kosovës, Lumir Abdixhiku nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Ramush Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë ...

Kryeministri Kurti priti në takim përfaqësues të institucioneve lokale nga Mitrovica e Veriut, Zveçani dhe Zubin Potoku

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim përfaqësuesit e institucioneve lokale nga komunat e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit dhe Zubin Potokut.

Ish-polici kosovar: Serbia ka rekrutuar mbi 500 pjesëtarë për mbrojtjen civile në 6 muajt e fundit

Murat Mehmeti, një ish-zyrtar policor që ka shërbyer për disa vite në komunat veriore, duke komentuar situatën e fundit në veri, ka rrëfyer historinë se si ...