Postet nga: situata në veri

EULEX i shqetësuar me incidentet në veri, thotë se po monitorojnë situatën

Shefi i EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, është shprehur i shqetësuar me incidentet që kanë ndodhur dje në veri të vendit, ku u dëmtuan zyrat e Komisionit Qendror ...

Targat dhe veriu, deputeti Berisha thirrje për koordinim qeveri-opozitë në gjetjen e një zgjidhjeje

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bekë Berisha në një intervistë për KALLXO.com, ka folur rreth gjendjes së sigurisë në vend, zhvillimet ...

Serbët në jug të Ibrit pyesin "kush do të kujdeset për ne?"

Disa nga banorët më këmbëngulës të Vërbocit, tash e nëntë muaj protestojnë çdo ditë para Organit të Përkohshëm Komunal të Vitisë, i ...

Borrell për situatën në veri: BE ka bërë një propozim për të dalë nga kriza

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka thënë se Bashkimi Evropian ka paraqitur një propozim për zgjidhjen e situatës mes Kosovës dhe ...

Ambasadori i Gjermanisë: Absurde të rrezikohet konfrontim për targa

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se është urgjentisht i nevojshëm vullneti politik për deeskalim dhe kompromise bazuar në marrëveshjet e Brukselit.

Abelard Tahiri: Nuk po kërkojmë zgjedhje, po kërkojmë zgjidhje

Kryetari i grupit të deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri sot gjatë seancës së Kuvendit ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës të gjej ...

Vuçiq ndan çmime për Gjuriqin e Filipoviqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka ndarë çmime për ish-drejtorin e Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Nenad Gjuriq dhe me ish-shefin e operativë...

Pankarta të reja rrugëve të Zveçanit, mes qytetarëve të nderit edhe Putini

Një pankartë, me disa emra e fytyra të njohura e me titull “Qytetarë Nderi” është vendosur në rrugët e Zveçanit, ndërsa në të përmendet se ata ...