Postet nga: Goran Bogdanoviq

“Ngjarja në Banjskë nuk i kontribuon të mirës së askujt”

Më 24 shtator 2023 në fshatin Banjskë të komunës së Zveçanit, pas një sulmi nga një grup i armatosur ndaj policisë së Kosovës mbeti i vrarë rreshteri Afrim Bunjaku.

Ish ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Ish ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq ka folur edhe për asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Jeta Xharra i kujton ish ministrit serb Masakrën e Prekazit

Përderisa ish ministri serb, Goran Bogdanoviq ka folur për ‘terrorin’ që sipas tij Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po i shkakton serbëve të veriut, ...

Ish ministri serb pretendon se Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po terrorizon popullin serb në veri

“Askush nuk po e përmend njësinë speciale që po bën terror ndaj serbëve në veri të Kosovës!”, ka deklaruar ish ministri për Kosovën ...

Kush e ngriti politikisht Millan Radoçiqin?

Goran Bogdanoviq ka thënë se gjatë kohës sa ishte ministër për Kosovën në qeverinë serbe, Millan Radoiçiqi dhe grupi i tij janë arrestuar dhe ...

Ku ishte ish ministri serb në kohën kur u vra Enver Zymberi?

Ish ministri në qeverinë serbe, Goran Bogdanoviq ka folur edhe për kohën kur u vra polici Enver Zymberi në vitin 2011 në veri të vendit.

LIVE - Ish ministri në Qeverinë e Serbisë: Miliona euro të destinuara për serbët e veriut u keqpërdorën nga grupet kriminale atje

Goran Bogdanoviq, ish ministër në qeverinë e Serbisë, ka thënë se gjatë kohës sa ishte asamblist në Komunën e Leposaviqit ka parë se sa paratë janë ...