Postet nga: imer mushkolaj

‘Jo të gjitha mediat shpërndajnë lajme të rreme’

Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese, BIRN ka prezantuar sot Raportin e Deziformimit, i cili përshkruan përshkruan jo vetëm dezinformatat, por edhe narrativet e tij.

Mushkolaj: Dezinformatat ndodhin edhe në mungesë të profesionalizmit

Imer Mushkolaj nga Këshilli i Mediave të Shkruara, KMShK, në panelin e diskutimit për raportin e deziforimit, “Vorbulla e Rrenave”, ka thënë se dezinformatat shpërndahen edhe ...

Mushkolaj: RTK-2 i cilëson si 'viktima' terroristët në veri

Drejtor ekzekutiv i Këshillit të Mediave të Shkruara të Kosovës (KMShK), Imer Mushkolaj ka deklaruar se kanali RTK-2 i Radiotelevizionit Publik të Kosovës, gjatë raportimit i ka ...

Ballafaqimi Haxhiu – Mushkolaj për largimin e barrikadave në veri të Kosovës 

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu është duke iu referuar si kriminel njerëzve për të cilët nuk ka ndonjë vendim ...

Zëvendësimi i shpejtë përballë pritjes së gjatë

Kryeministrit Albin Kurti iu deshën më pak se 1 muaj për të zëvendësuar pozitën e ministrit për Komunitete dhe Kthim, që mbeti bosh pas dorë...

Mushkolaj: Në mediat në Kosovë nuk ka kulturë të ‘qepimit’

Imer Mushkolaj, drejtor ekzekutiv i Këshillit të Mediave të Shkruara të Kosovës (KMShK), në emisionin ‘Kallxo Përnime’ ka thënë se në mediat në Kosovë nuk ka ...

Skandali i ‘qepimit’ - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet debati rreth skandalit me artikullin me përmbajtjen: "Mundesh me hjekë krejt, veç nëse do mi qepu Vjosës".

Deklarata e Josep Borrell për aksionin e Policisë në veri, e njëanshme dhe e dëmshme

Qëndrimet e përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, janë parë sikur qëndrime të palës serbe, pasi ky zyrtar ...