Postet nga: Jens Stolteberg

Detaje nga takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg

Roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit të KFOR-it për sigurinë dhe paqen në vend, krahas zhvillimeve të fundit në vend dhe rë...

KFOR

Stoltenberg paralajmëron shtim të trupave të KFOR-it në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë se Këshilli i Atlantikut të Veriut ka autorizuar dërgimin e forcave shtesë në Kosovë, pas sulmit ...

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev më 28 shtator, ...

Konfuzioni që shkaktoi Stoltenbergu për forcat e sigurisë në veri

Askush nga institucionet e Kosovës nuk ka sqaruar ende nëse NATO-ja dhe misioni i saj paqeruajtës në Kosovë, KFOR, kanë eventualisht ndonjë kërkesë të re në ...

Osmani pas takimit me Stoltenberg: Veriu ka qenë dhe do vazhdojë të jetë pjesë përbërëse e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në Bruksel.

Stoltenberg: Është esenciale që të shmanget çfarëdo përshkallëzim i mëtejmë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg ka takuar në Bruksel presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin.

Osmani udhëton për Bruksel, nesër takohet me Stoltenbergun në selinë e NATO-s

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Bruksel për vizitë zyrtare në selinë e NATO-s.

Stoltenberg pas takimit me Vuçiq: Nga dhuna në veri mbetën të lënduar 93 trupa të KFOR-it

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se nga incidentet në veri të Kosovës kanë mbetur të lënduar 93 pjesëtarë të KFOR-it.