Postet nga: rtk

RTK: Mund të mbesim pa program për shkak të shkurtimeve buxhetore nga Qeveria Kurti

Televizioni Publik përmes një reagimi ka thënë se RTK mund të mbetet pa program muajt në vijim.

Drejtori i RTK-së rezulton pozitiv me COVID-19

Drejtori i Përgjithshëm i Radio Televizionit të Kosovës, Ngadhnjim Kastrati, ka rezultuar pozitv me COVID-19.

Deputeti i AAK-së kërkon përkrahje për RTK-në: Ndryshe, duhet me ia qit drynin

Nënkryetari i Komsionit për Buxhet dhe Transfere, nga radhët e AAK-së, Gazmend Abrashi, ka kërkuar t’i jepet përkrahje Radiotelevizionit të Kosovës (RTK).

Vdes punëtori i RTK-së, Burim Mirena

Sindakata e punëtorëve të RTK-së ka njoftuar për vdekjen e kolegut Burim Mirena, i cili sipas tyre ishte i dalluar në njësinë e titrimit dhe IT-së.

Asnjë rast i prekur me ethe hemorragjike në Malishevë

Shtabi komunal për menaxhimin e situatës pandemike me ethe hemorragjike krime kongo (EHKK) në Komunën e Malishevës, në mbledhjen e mbajtur sot, e ka vlerësuar ...

Kadare: Nuk ka zgjidhje të çështjes së Kosovës pa pjesmarrje të SHBA-së

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare, ka deklaruar se nuk do të ketë paqe në Ballkan nëse nuk ka zgjidhje të problemeve në Ballkan, pa u zgjidh çëshjta shqiptaro-serbe.

Drejtori i RTK-së tregon a pati përleshje fizike mes Tomë Gashit e Nol Nushit

Drejtori i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati, përmes një postimi në Facebook ka mohuar lajmet e publikuara në disa portale se ka pasur përleshje fizike në mes të avokatit Tomë ...

Vjosa Osmani në Ditën e të Pagjeturve: Serbia s`është e gatshme për paqe

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e shoqëruar nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti kanë bërë homazhe te pllaka përkujtimore e të pagjeturve në oborrin ...