Postet nga: rtk

Vdes punëtori i RTK-së, Burim Mirena

Sindakata e punëtorëve të RTK-së ka njoftuar për vdekjen e kolegut Burim Mirena, i cili sipas tyre ishte i dalluar në njësinë e titrimit dhe IT-së.

Asnjë rast i prekur me ethe hemorragjike në Malishevë

Shtabi komunal për menaxhimin e situatës pandemike me ethe hemorragjike krime kongo (EHKK) në Komunën e Malishevës, në mbledhjen e mbajtur sot, e ka vlerësuar ...

Kadare: Nuk ka zgjidhje të çështjes së Kosovës pa pjesmarrje të SHBA-së

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare, ka deklaruar se nuk do të ketë paqe në Ballkan nëse nuk ka zgjidhje të problemeve në Ballkan, pa u zgjidh çëshjta shqiptaro-serbe.

Drejtori i RTK-së tregon a pati përleshje fizike mes Tomë Gashit e Nol Nushit

Drejtori i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati, përmes një postimi në Facebook ka mohuar lajmet e publikuara në disa portale se ka pasur përleshje fizike në mes të avokatit Tomë ...

Vjosa Osmani në Ditën e të Pagjeturve: Serbia s`është e gatshme për paqe

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e shoqëruar nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti kanë bërë homazhe te pllaka përkujtimore e të pagjeturve në oborrin ...

​Kurti vizitoi RTK-në, kërkon bashkëpunim për luftën ndaj coronavirusit

Radio Televizionin e Kosovës (RTK) sot u vizitua nga kryeministri në detyrë Albin Kurti, bashkë me ministren e Arsimit, Hykmete Bajrami, atë të Financave Besnik Bislimi, të Ekonomisë, Rozeta ...

RTK njofton shikuesit për probleme në sistemin kabllor IPKO

Radio Televizioni i Kosovës (RTK) njofton të gjithë shikuesit se si pasojë e një prishjeje, ka probleme me transmetim në platformën IPKO në orët e paradites.

Ndalimi i thëngjillit mbetet sfidë- Inspektorati i MMPH-së konfiskoi 20 tonë

Ndalimi i përdorimit të thëngjillit ka shtyrë që kjo lëndë djegëse të shitet në mënyrë ilegale. E për këtë, ka detyruar që të ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!