Postet nga: rtk

Këshillat e mjekut si ta ulni shtypjen e gjakut

Shtypja e lartë e gjakut është sëmundje ku presioni brenda artereve është më i lartë sesa ç’duhet të jetë.

LDK akuzon RTK-në për propagandë në favor të Kadri Veselit, reagon drejtori i RTK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) e ka akuzuar Radio Televizionin e Kosovës (RTK) se është shndërruar në mjet propagande të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), pë...

Në Kushtetuese dorëzohen dosje për kompensim të dëmeve të luftës

Shoqata për Dëme të Luftës “Ngritja e Zërit“, në Gjykatën Kushtetuese ka dorëzuar dosjet e radhës për kompensimin e dëmeve të ...

Vdes gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani

Sot në moshën 32 vjeçare ka ndërruar jetë gazetarja dhe kolegia jonë e RTK-së Ardita Sylejmani. Me këtë rast Drejtori Gjeneral i RTK-së Ngadhnjim Kastrati e ka ...

Maliqi: Bordi i RTK-së ka kuorum, por po bllokohet qëllimisht

 

Senati Amerikan konfirmon shqiptarin Toro si gjyqtar në Gjykatën e Taksave

Senati konfirmon në një zë shqiptarin Emin Toro si gjyqtar në Gjykatën e Taksave në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Bordet ‘pending’ që i la pas Qeveria Haradinaj

Disa institucione të rëndësishme të Republikës së Kosovës kanë mbetur jofunksionale për një kohë të gjatë për shkak se Kuvendi nuk ka arritur t’...

Aksioni i policisë në Fushë Kosovë, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka kryer një aksion në lagjen Dardania të Fushë Kosovës duke synuar arrestimin e një personi.