Postet nga: prokuroria themelore në prishtinë

Plagosja në Prishtinë, prokuroria jep detaje

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri  pasditen e së premtes në Prishtinë.

Arrestohen dy persona për kanosjen e Vehbi Kajtazit

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar për kanosjen që i kanë bërë gazetarit Vehbi Kajtazi.

Arrestohen dy persona në Obiliq, dyshohen se në bodrum kultivonin kanabis

Prokuroria Themelore në Prishtinë në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë identifikuar në Obiliq një laborator ku përpunoheshin 700 bimë kanabis. Për këtë rast njoftohet se ...

Mungesa e kërkesës nga Prokuroria, lë të lirë të akuzuarit në rastin e KPM-së

Si rezultat i mos kërkesës së prokurorisë për masë të arrestit shtëpiak, Gjykata Themelore në Prishtinë ka lënë të lirë Luan Latifin, ish-kryeshef i Komisionit ...

Ia vodhën arin në vlerë të 165 mijë eurove, tani e nëntë vite qytetari kërkon drejtësi

Hilmi Jupolli po përballet me sistemin e drejtësisë në cilësinë e të dëmtuarit për një rast që ka ndodhur nëntë vite më parë.

Katër të arrestuar për ryshfet, njëri prej tyre zyrtar i MPJ-së dhe një i MPB-së

Prokuroria e Prishtinës ka njoftuar se ka arrestuar katër persona të dyshuar për marrje ryshfeti. Njëri prej tyre zyrtar i Ministrisë së Punëve të Jashtme ...

Prokuroria deklarohet rreth dyshimeve për dhunimin e një të miture në Lipjan

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka deklaruar se në lidhje me raportimet për dhunimin e një vajze të mitur në Lipjan, e kanë ndaluar një person të dyshuar për ...

Kontrata e dyshimtë prej 450 mijë eurosh e Telekomit, arrestohen tre persona

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka ndaluar tre persona, për kontratën e dyshimtë prej 450 mijë eurosh të lidhur në mes të Telekomit dhe një operatori ekonomik ...