Postet nga: prokuroria themelore në prishtinë

Reagon Prokuroria për vajzën që kanosi një person në komunikacion dhe deklaroi se është vajza e një prokurori

Prokuroria Themelorë në Prishtinë ka thënë se e ka identifikuar vajzën e cila shihej në një video, nga makina duke e kanosur një kalimtare në rrugë e duke ...

Vjedhja e 50 mijë eurove në banesën e deputetit Shkreta, Prokuroria nis hetimet

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta në orët e para të së premtes, më 24 qershor dyshohet se i janë vjedhur 50 mijë euro në banesën e tij.

Zbardhen pjesë të reja nga deklarata e Mirsad Shkretës në Polici

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta ka denoncuar në Policinë e Kosovës së ju kanë vjedhur në banesën ...

Prokuroria jep detaje për vdekjen e 50-vjeçarit në Prishtinë

Një person i moshës 50 vjeç është gjetur pa shenja jete gjatë ditës së sotme në lagjen "Kalabria" në Prishtinë.

Vdekja e 50 vjeçarit në Prishtinë, prokuroria në vendin e ngjarjes

Një 50 vjeçar është gjetur i vdekur në një veturë në lagjen Emshir në Prishtinë.

Punëtori i një dyqani në Prishtinë dyshohet se vodhi të dhënat e kartelave bankare të klientëve

Një punëtor i një dyqani në Prishtinë përfitoi mbi 5 mijë euro, pasi dyshohet se ka vjedhur të dhënat e kartelave bankare të klientëve, të cilët ...

Ngritën dy aktakuza kundër pesë të dyshuarve për lëndim trupor dhe kanosje ndaj dy gazetarëve

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka ngritur dy aktakuza kundër pesë personave për lëndim të lehtë trupor dhe kanosje ndaj dy gazetarëve.

Incidenti me armë tek Badovci, Prokuroria thotë se nuk ka motive etnike

Dy qytetarë kanë mbetur të plagosur nga një gjuajte me armë që ka ndodhur më 1 maj të këtij viti në Mramor të Prishtinës, tek Badovci, ku i pë...