Postet nga: prokuroria themelore në prishtinë

Oda e Avokatëve ndërpret bojkotin në dy prokurori

Këshilli drejtues i Odës së Avokatëve të Kosovës ka marrë vendim sot që të ndërpritet bojkoti në Prokurorinë e Prishtinës, Prokurorinë Speciale të Republikë...

Si u zbulua skema e korrupsionit me subvencione?

Më shumë se 15 persona, disa nga ta zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë, janë arrestuar javën e kaluar nën dyshimin se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare dhe ...

Korrupsioni me subvencione - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohen ekskluzivisht disa nga raportet që dolën pas përgjimeve 15-ditore që ndodhën në zyrat e Ministrisë së Bujqësisë në muajin ...

Prokuroria kërkon paraburgimin e Lavdim Krasniqit dhe zyrtares tjetër të KPK-së

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për Drejtorin e Sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Lavdim ...

Ngritet aktakuzë ndaj personit që dëgjohet duke e kërcënuar kryesuesen e vendvotimit në Lipjan

Prokuroria në Prishtinë, ka ngritur aktakuzë ndaj personit i cili përdori fjalë kërcënuese ndaj kryesueses së vendvotimit në gjimnazin “Ulpiana” në Lipjan, të dielen më 14 shkurt, gjatë ...

Kërkohet paraburgim për Mbikëqyrësin e Zyrës për Mbrojtje dhe Ndihmë të Viktimave

Prokuroria ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj A.P. Mbikëqyrës i Zyrës për Mbrojtje dhe Ndihmë të Viktimave, ...

Arrestohet mbikëqyrësi i Zyrës për Mbrojten e Viktimave, dyshohet për keqpëdorim detyre

Prokuroria ë Prishtinë, ka njoftuar se ka ndaluar një person për keqpërdorim të pozitës zyrtare.

(VIDEO) Vdekja e dyshimtë e Fadil Syleviqit, tërhiqet trupi për t'u dërguar në obduksion

Ish- pjesëtari i Policisë së Kosovës më saktësisht i njësitit të anti-terrorit, Fadil Syleviqi është gjetur pa shenja jete në një mal në afërsi të ...