Postet nga: falsifikimi i dokumenteve

Aplikimi me dokumente false për viza në ambasada, Policia paralajmëron për pasojat

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka pranuar një numër të konsiderueshëm të lëndëve për hetim të dërguara nga ambasadat ...

Mungon i akuzuari, dështon seanca ndaj 8 të akuzuarve për falsifikim të dokumenteve me qëllim kontrabandimi me migrantë

Në Gjykatën e Prishtinës ka dështuar gjykimi i Florim dhe Florent Krasniqit, Taulant Bilallit, Sadat dhe Samed Muratit, Haki Malokut, Bekim Hasanit dhe Izet Koplingerit, të akuzuar ...

Ndalohen një avokat dhe një e dyshuar tjetër për falsifikim dokumentesh

Sot gjatë ditës Krimet Ekonomike të Policisë së Kosovës kanë ndaluar dy persona të dyshuar, M.T. dhe I.L., pasi dyshohet se në bashkëkryerje kanë kryer ...

Gjykimi i biznesmenëve për tenderin e Komunës së Prizrenit në vlerë 1.3 milion euro, avokatët kërkojnë hedhjen e aktakuzës

Gent Pupa, Shahin Skeja dhe Bekim Syla janë ulur në bankën e të akuzuarve për t’u ballafaquar me akuzat e Prokurorisë së Prizrenit.

Dyshohet se falsifikuan dokumentet për të fituar tenderin mbi 1 milion euro, të akuzuarit nuk e pranojnë fajësinë

Tre biznesmenë po akuzohen për keqpërdorim dhe mashtrim me tenderin për ndriçim publik në vlerë 1.3 milion euro në Komunën e Prizrenit.

Arrestohen dy persona në Aeroportin e Prishtinës, dyshohen se falsifikuan dokumentet

Dy persona sipas Policisë së Kosovës kanë tentuar që të kalojnë përmes Aeroportit të Prishtinës në vende të jashtme me dokumente të falsifikuara.

Prokuroria Speciale, aktakuzë ndaj 15 personave për falsifikim të dokumenteve e shmangie nga tatimi

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë, ndaj 15 personave për, falsifikimi i dokumenteve, legalizim të përmbajtjes së rreme si dhe shmangie nga tatimi.

22 të arrestuar në operacionin e Policisë shqiptare dhe agjentëve amerikanë

22 persona janë arrestuar në një operacion që është kryer dje në 6 qytete të ndryshme në gjithë Shqipërinë.