Postet nga: Bregu i Diellit

Plagosja e dy personave në lagjen ‘Bregu i Diellit’ në kryeqytet, arrestohet i mituri që ishte në arrati për gati 10 ditë

Policia ka arrestuar një të mitur, të dyshuarin e katërt për rastin e vrajses në tentativë të datës 15.02.2024 në lagjen "Bregu i Diellit" në kryeqytet, ku dy ...

I mituri që dyshohet për plagosjen e dy personave në “Bregun e Diellit” është në arrati

Njëri prej të dyshuarve për plagosjen e dy personave, më 15.02.2024 në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë, është i mitur dhe gjendet në arrati, njofton Prokuroria Themelore në ...

Dyshohet për grabitje të një lokali në 'Bregun e Diellit' në Prishtinë - VIDEO

Një grabitje dyshohet se ka ndodhur në një lokal në lagjen "Breg i Diellit" në Prishtinë sot pasdite.

Erëra të forta në Prishtinë, bie kulmi i një objekti në lagjen "Bregun e Diellit" (FOTO)

Erërat e forta në Prishtinë kanë shkaktuar dëme në kulmin e një objekti në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë.

Banorët nuk i lejuan as sot punimet e 'Prishtina Parkingut' në Breg të Diellit

Punëtorët e ndërmarrjes publike "Prishtina Parking" u penguan edhe sot që të zhvillojnë punimet në parkingun e lagjes Bregu i Diellit në rrugën "Elez Geci" në ...

Banorët e 'Bregut të Diellit' sërish kundër punimeve të 'Prishtina Parking', e kërkojnë lejen

Disa banorë të lagjes “Bregu i Diellit”, kanë dalë sërish sot për të kundërshtuar zhvillimin e punimeve nga ndërmarrja “Prishtina Parking” në rrugën “Elez Geci” ...

Banorët nuk lejojnë punimet në parking, kryeshefi i ‘Prishtina Parking’ jep detaje të projektit

Banorë të lagjes ‘Bregu i Diellit’ në kryeqytet po kundërshtojnë ridizajnimin e parkingut nga ana e Ndërmarrjes komunale ‘Prishtina Parking’, pasi kjo e fundit, sipas tyre, nuk ka ...

Punimet në lagje ‘shkatërrojnë’ fushën e sportit në Bregun e Diellit në Prishtinë – VIDEO

Fusha e sportit në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë është dëmtuar si pasojë e disa punimeve në këtë lagje.