Postet nga: prokuroria themelore në prishtinë

Dyshimet për shtytje në vetëvrasje në Graçanicë, Prokuroria po heton rastin edhe për fajde

Dy persona janë arrestuar e një i tretë gjendet ende në kërkim nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Shtytje në vetëvrasje” që ka ndodhur në ...

Aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqit.

Dosja e Prokurorisë për Fitim Dodën, i dyshuar për vrasje në tentativë në Prishtinë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaj për Fitim Dodën, të dyshuar për vrasje të rëndë në ...

Prokuroria apelon që të dëmtuarat në rastin e 'Albkings' të paraqiten në polici për të bashkëpunuar

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka apeluar të gjitha vajzat dhe gratë që janë të dëmtuara në rastin e “Albkings”, përmes së cilit grup iu janë shpërndarë video ...

Aktakuzë ndaj çiftit që sulmoi gazetaret e Lajmi.net

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë me propozimin për caktimin e masës së arrestit shtëpiak ndaj gruas që dyshohet se ka sulmuar fizikisht dy gazetaret të ...

Drejtori i shkollës në Ribar të Madh pretendon se u sulmua fizikisht nga prindi i një nxënësi

“Kam shku në pauzë me kry kohën e drekës, kur jam kthy, do të thotë pas pauzës, ai ka ardhë, më ka goditë, në orar të punë...

Për plumbat që u shkrepën dje në Prishtinë ende asnjë i arrestuar

Në tri raste të ndara, në tri periudha kohore të ndryshme, por në të njëjtën ditë, Prishtina ushtoi nga plumbat që u shkrepën dje, më 04.03.2023.

Plagosja në Prishtinë, Prokuroria fton qytetarët që kanë informata për rastin të bashkëpunojnë

Një person mbeti i plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Prishtinë që ndodhën paraditen e djeshme, më 04.03.2024.