Postet nga: Pejë

Goditja e qytetarit nga treni do të hetohet, Policia e quan incident

Një person ka vdekur si pasojë e lëndimeve që ka marrë nga goditja e trenit në hyrje të Pejës.

Policia identifikon dhe interviston disa fëmijë për gjuajtje me gurë në shtëpinë e Rumena Lubiqit

Javën e kaluar, shtëpia e Rumena Lubiqit, gruas së nacionalitet serb, në qendër të Pejës, u gjuajt me gurë.

Pamje ekskluzive: Momenti i arrestimit të një gruaje që merrej me fajde

Një takim ishte organizuar që të ndodhte në stacionin e autobusëve në Pejë, ku tashmë i dëmtuari do t’i dorëzonte një shumë prej 100 eurove si kamatë ...

Dosja e fajdeve në Pejë - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po shfaqen pamje ekskluzive të negociatave dhe arrestimit të një gruaje të dyshuar për fajde në Pejë.

Pejë, goditet nga treni, vdes një person

Një person ka vdekur si pasojë e goditjes nga treni.

Gazmend Agusholli pas humbjes në Pejë: Do ta përgatisim një djalë të ri për të kandiduar në zgjedhjet e radhës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Pejës, Gazmend Agusholli ka komentuar rezultatin zgjedhor në këtë komunë, ku Gazmend Muhaxheri i LDK-së mori mbi 50 pë...

Pejë, nën kërcënimin e armës ia grabisin paratë

Një burrë nga Peja është ankuar në Policinë e Kosovës se një person i panjohur nën kërcënimin e armësi i kishte vjedhur paratë që kishte ...

Kapet në Pejë i dyshuari për shpërndarje të drogës

Policia ka arrestuar një person sot në Pejë nën dyshimet për shitblerje të substancave narkotike.