Postet nga: Armëmabjtje pa leje

Arrestohet 23-vjeçari në Prizren, i sekuestrohet një pistoletë

Një 23-vjeçar në Prizren është arrestuar nga Policia nën dyshimet për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve.

Arrestohen dy persona në Istog dhe u konfiskohen tri armë të gjata dhe 18 fishekë

Policia e Kosovës gjatë kontrollit të të një veture ka gjetur dhe konfiskuar tri armë zjarri të gjata dhe 18 fishekë.

Kukës, arrestohet babai, e bija e denoncoi për dhunë

Policia e Shtetit njofton se kanë arrestuar një person në fshatin Lojme të Kukësit, pasi dyshohet se në mënyrë të përsëritur, ka ushtruar dhunë fizike dhe ...

Aktakuzë ndaj të dyshuarit për kultivimin e drogës në Gjonaj të Prizrenit

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit S. T., për posedim, kultivim të narkotikëve dhe për armëmbajtje pa leje.

Shëtiste me pushkë në krah, i sekuestrohet nga Policia

Policia e Kosovës njofton se gjatë patrullimit në Deçan ka takuar një person, i cili mbante në krah një pushkë gjuetie me 7 fishekë, pa leje përkatëse.

Tre të arrestuar në Hajvali të Prishtinës për armëmbajtje pa leje

Tre persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme rreth orës 13:15 në Hajvali të Prishtinës, për armëmbajtje pa leje.

Pejë: Arrestohen dy burra për armëmbajtje pa leje

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar një  burrë i dyshuar i cili derisa kishte qenë duke udhëtuar në një veturë taxi e kishte nxjerrë dhe repetuar një ...

Pensionistit ‘nuk i kujtohet’ përplasja për fëmijët që çoi në përdorimin e armës

Konflikti me armë i korrikut të vitit 2009 ka qenë i vështirë për t’u kujtuar 10 vjet pas nga pensionisti Luan Kuqi, i thirrur në gjykatën e Mitrovicë...