Postet nga: Pejë

Pejë, arrestohet i dyshuari për ngacmimin e një gruaje

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person në Pejë pasi i njëjti edhe në prezencë të Policisë i ka bërë presion dhe ka ngacmuar një ...

Arrestohen shtatë persona për tentim vrasje dhe sulm

Shtatë persona janë arrestuar në Pejë, nën dyshimin se pas një mosmarrëveshje mes dy grupeve, kanë sulmuar fizikisht njëri tjetrin, teksa njëri prej tyre ka që...

Pejë, grabitje nën kërcënim e thikës në vendin e punës

Një person nga Peja ka raportuar në Policinë e Kosovës se gjatë kohës sa ishte në vendin e punës, një person i pa njohur nën kë...

Hulumtimi i KALLXO.com, i akuzuari për 60 mijë euro fajde del para gjyqit - VIDEO

 

Arrestohet pejani, dyshohet se rrahu të dashurën

Është arrestuar një person pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj të dashurës së tij.

Qytetarët e shtatë qyteteve kryesore sot mund të vaksinohen kundër COVID-19 nga ekipet mobile

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot ekipet moblile për vaksinim kundër COVID-19, do të jenë në shërbim të qytetarëve në shtatë qytetet kryesore ...

Në Pejë nis fushata dyjavore “Dhuna nuk ka Justifikim”

Si pjesë e fushatës së promovimit të Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijës, me theks të veçantë ndalimin e ndëshkimit trupor dhe dhunës ndaj ...

Në vendin e punës, nën kërcënimin e armës ia grabitin 400 euro

Një person nga Peja ka raportuar në Policinë e Kosovës se gjatë kohës sa ishte në vendin e punës një person nën kërcënimin e ...