Postet nga: pavarësia

Zyra Kombëtare e Auditimit në mesin e 17 auditorëve më pavarësi të lartë në botë

Zyra Kombëtare e Auditimit të Kosovës është renditur në mesin e zyreve të auditimit me pavarësi të lartë në botë.

Qeveria: Gjashtë deputetë të Kuvendit të Serbisë e njohin pavarësinë e Kosovës

Gjashtë deputetë të Kuvendit të Serbisë e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Kështu ka njoftuar zyra për media e Qeverisë së Kosovës.

Kurti uron Shtetet e Bashkuara për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Ditën e Pavarësisë - 4 Korrikun.

Presidentët vlerësojnë kontributin e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Në kuadër të Ditës së Presidentit, Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani Sadriu se bashku me ish-presidentët Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli e Atifete Jahjaga, kanë vizituar Muzeun ...

Haradinaj kujton martirët e Gjakovës, thotë se ata u bënë simbol i sakrificës për liri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka përkujtuar martirët e Gjakovës në 22-vjetorin e vrasjes së tyre.

Independence: Iluzioni i Serbisë për ta zhbërë pavarësinë e Kosovës

Tani mund të jetë koha e përshtatshme që Serbia të pajtohet me mizoritë e saj kundër shqiptarëve të Kosovës, aq të tmerrshme sa nuk mund të ...

Biden e sheh 4 Korrikun si 'Ditë të Pavarësisë' nga virusi

Disa orë pasi nënshkroi paketën e ndihmës prej 1.9 trilion dollarësh, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, mbajti një fjalim televiziv për të përshkruar ...

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën të përgatitur ...