Postet nga: Dita e flamurit

VIDEO - Albin Kurti shkon në Vlorë për festën e 28 Nëntorit

Në 111- vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, në ngritjen e flamurit në Vlorë, i pranishëm edhe kryeministri Kurti.

Osmani e Konjufca bëjnë homazhe në Prekaz me rastin e 28 Nëntorit

Në ditëlindjen e 68 të komandantit legjendar Adem Jashari dhe në ditën e Flamurit, presidentja Vjosa Osmani në mëngjesin e sotëm ka bërë homazhe në kompleksin ...

Festoni 28 Nëntorin në vendlindje duke udhëtuar me ofertat tona

Dita e Pavarësisë e njohur edhe si "Dita e Flamurit" ose "Dita e 28 Nëntorit", është një nga festat më të rëndësishme kombëtare në historinë e ...

28 Nëntori - ndër festat kryesore të qytetarëve të Kosovës

Sot, në mbarë botën shqiptarët shënojnë 28 Nëntorin, Festën e Flamurit, ditën e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë.  

Presidentja Vjosa Osmani uron për 28 Nëntorin: Kjo datë ka shumë peshë historike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar shqiptarët për 109-vjetorin pavarësisë së Shqipërisë.

Shënohet Dita e Flamurit, 28 Nëntori 

Pak aktivitete kulturore janë organizuar gjatë ditës së sotme për shënimin e Ditës së Flamurit, 28 Nëntorit. 

Dita e Flamurit shënohet edhe në Adapazar

Organizuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, në bashkëpunim me Lidhjen e Rinisë Shqiptare, u mbajt në Adapazar manifestimi për Ditën e Flamurit, njofton MDIS.

Stamboll, festohet Dita e Flamurit