Postet nga: pavarësia

Sejdiu: 17 shkurti realizimi i projektit të madh politik të shqiptarëve të Kosovës

Kosova sot feston 13-vjetorin e Pavarësisë, të shpallur në 17 shkurt të vitit 2008. Presidenti i atëhershëm Fatmir Sejdiu sot në 13-vjetorin e Pavarsisë, ka thënë 17 shkurti i 2008...

Uron dhe siguron ambasadori amerikan në Kosovë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka uruar popullin e Kosovës në nder 13 vjetorit të pavarësisë.

Kosova sot shënon 13 vjetorin e shpalljes së pavarësisë

Republika e Kosovës, sot shënon 13 vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

'Shota' mbajti koncert festiv për 13-vjetorin e Pavarësisë

Ansambli kombëtar i këngëve dhe valleve "Shota" ka mbajtur sonte koncert festiv me rastin e shënimit të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Aktivitetet kulturore që do të mbahen për shënimin e Ditës së Pavarësisë

Aktivitete të shumta kulturore janë paraparë të mbahen për shënimin e 13-të vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Fotografi të papara të Rambujesë, vijnë nesër në Bibliotekën Kombëtare

Fotografi Asllan Krasniqi hap nesër në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, ekspozitën “Kujtesa e Kosovës: Rambouillet”.

Vjosa Osmani e Avdullah Hoti bëhen bashkë për shënimin e 13 vjetorit të Pavarësisë

Zyra e Kryeministrit ka planifikuar disa aktivitete për shënimin e 13 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Katërmbëdhjetë vjet nga propozimi i planit të Ahtisaarit

Më 2 shkurt 2007 i dërguari special për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari, dorëzoi propozimin e tij në Prishtinë dhe Beograd.