Postet nga: pavarësia

Sali Berisha kujton takimin e parë me ish-presidentin Rugova

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha në 15-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ka publikuar një fotografi bashkë me ish-presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Begaj: Shqipëria është pranë Kosovës për çdo anëtarësim ndërkombëtar

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka thënë se shteti shqiptar është pranë Kosovës për anëtarësimin e saj në NATO dhe OKB dhe në të ...

Kosova në 15 vjet shtetësi 

Përvjetori i 15-të e gjen sërish Kosovën mes ngecjeve, sfidave, tensioneve dhe arritjeve në më shumë se një dekadë shtetësi.

Kurti: Pavarësia jonë do të rritet vetëm përmes punës, jo përmes rrugëve të shkurtra

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar qytetarët e vendit për 15- vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

Momenti kur ishte shpallur Pavarësia e Kosovës (VIDEO)

Sot janë bërë 15 vjet nga shpallja e pavarësisë së Kosovës.

Sot Kosova feston 15 vjet shtet

Sot janë bërë 15 vjet nga shpallja e pavarësisë së Kosovës.

Presidenti i Francës uron presidenten Vjosa Osmani për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka uruar presidenten Vjosa Osmani për 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Mbahet sesioni shkencor në 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Në 15-vejtorin e Pavarësisë së Kosovës është mbajtur sot në Prishtinës sesioni shkencor, “Kosova 15 vjet pavarësi- sfidat dhe shtetndërtimi”.