Postet nga: greqia

Përplaset automjeti duke ikur nga policia greke, vdes një migrant, 17 të plagosur

Një shofer i kamionçinës që përpiqej t'i shmangej ndjekjes së policisë në verilindje të Greqisë u përplas me një rrethojë, duke vrarë një migrant dhe duke ...

Me shumë mungesa, Kosova do të kërkojë fitoren e parë ndaj Greqisë

Kosova sot do të luajë ndaj Greqisë nga ora 20:45, në ndeshjen e vlefshme për Grupin e Dytë të Ligës C të Ligës së Kombeve.

Osmani pritet nga kryeministri grek, vlerëson ngritjen e raporteve dhe takimet e shtuara mes dy vendeve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur sot në takim nga kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

SHBA reagon pas paralajmërimit të presidentit turk Erdogan ndaj Greqisë

Shtetet e Bashkuara kanë bërë thirrje për shmangien e retorikës tensionuese, pasi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Greqinë të çmilitarizojë ishujt në detin Egje, duke ...

Kurti shtroi darkë për ministrin e jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shtruar darkë për ministrinë jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, njofton ...

Osmani kërkon partneritetin e Greqisë për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës dhe në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka pritur sot në takim ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias.

Ministri i jashtëm grek sot në Kosovë, takohet me Osmanin e Kurtin

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Ministri grek do të pritet në takim nga presidentja Vjosa ...

Zjarret në Sazan, vjen në ndihmë për ndërhyrje nga ajri një avion nga Greqia

Një avion tip Canadair CL 415, i dërguar nga autoritetet greke, i është bashkuar sot në mëngjes përpjekjeve të njësive të mbrojtjes civile dhe atyre të ushtrisë ...