Postet nga: ibrahim rugova

Ish-presidenti Rugova, pjesë e ekspozitës nga Zyra e Parlamentit Evropian në Slloveni

Në mesin e 40 personaliteteve, fitues të Çmimit ‘Saharov’ për Lirinë e Mendimit të titulluar “Të Drejtat e Njeriut në Zemër të Evropës” në kryeqytetin slloven është ekspozuar ...

Hapet ekspozita me fotografi të ish-presidentit Ibrahim Rugova

Fotografi Adnan Ruhani ka hapur sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, ekspozitën me fotografi të ish-presidentit Ibrahim Rugova, të quajtur “Shtrë...

Distanca që afroi artistin nga Bujanoci me Prishtinën

Rreth 80 kilometra ndërmjet Prishtinës dhe Bujanocit ishin motivimi që Nagip Tashi ta emëronte ekspozitën e tij të mozaikëve të gdhendur në dru, “Distanca”.

Liderë institucional e partiak kujtojnë ish-presidentin Rugova në përvjetorin e lindjes

Përfaqësues institucional dhe partiak të Kosovës, e kanë përkujtuar ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova, në përvjetorin e 77-të të lindjes së tij.

Presidenti i Sllovenisë: Ibrahim Rugova do të shihte shumë mundësi për zgjidhjen e problemeve

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot gjatë konferencës me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin tha se e pyet veten se në këto rrethana, Presidenti Ibrahim Rugova do ...

Presidentët vlerësojnë kontributin e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Në kuadër të Ditës së Presidentit, Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani Sadriu se bashku me ish-presidentët Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli e Atifete Jahjaga, kanë vizituar Muzeun ...

Pse Ibrahim Rugova nuk shkoi në Prekaz?

Ish- Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova asnjëherë gjatë jetës së tij nuk e kishte vizituar kompleksin memorial të familjes Jashari në Prekaz të Skenderajt.

Haradinaj bënë homazhe te varri i Rugovës

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova.