Postet nga: ibrahim rugova

Aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”, vdes një person

Një person ka vdekur mëngjesin e sotëm në një aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, rrokulliset vetura - FOTO

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Presidentja Osmani në Parlamentin Evropian përmend kontributin e veprimtarëve kosovarë

Disa emra personalitetesh e veprimtarësh të shquar nga Kosova, u përmendën nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë fjalimit të saj para deputetëve të Parlamentit ...

Një veturë e djegur dhe dy të lënduar në një aksident trafiku në autostradën ‘Ibrahim Rugova’

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një veturë është djegur tërësisht dhe dy persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti të rë...

Rrëfimi ekskluziv i priftit nga Vatikani - Si u organizua takimi në mes Papës dhe Ibrahim Rugovës? (VIDEO)

Kleriku i lartë nga Vatikani, Vinçenzo Paglia, gjatë vizitës së tij në Prekaz ka rrëfyer takimet që ai i kishte zhvilluar gjatë viteve të 90-ta në Prishtinë ...

Kleriku i Vatikanit viziton Prekazin

Tridhjetë vjet pasi filloi angazhimin e tij për Kosovën, Vinçenzo Paglia, klerik i lartë i kishës katolike të Vatikanit, e vizitoi për herë të parë ...

Sali Berisha kujton takimin e parë me ish-presidentin Rugova

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha në 15-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ka publikuar një fotografi bashkë me ish-presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Rugova në prapavijë të Zelenskyt dhe Metsolas

Presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola, ka publikuar një fotografi me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Në prapavijë të fotografisë shihet edhe fotografia e presidentit historik të Kosovës, ...