Postet nga: fatmir sejdiu

Zyrtari i Kuvendit të Kosovës rrëfen për emocionet që i pati gjatë seancës së Pavarësisë

Se më 17 shkurt 2008 është shpallur pavarësia e Kosovës kjo dihej, por data e mbajtjes së seancës së shpalljes së pavarësisë, atëbotë mbahej si një sekret ...

Prapaskenat e seancës së jashtëzakonshme të shpalljes së Pavarësisë - VIDEO

16 vjet kanë kaluar prej se kur u shpall Kosova shtet i pavarur.

Promovohet libri "Ora e Kosovës: Pavarësia dhe shtetndërtimi", ish-presidenti Sejdiu rrëfen procesin e shtetndërtimit të Kosovës

Në kuadër të shënimit të 16-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është promovuar sot, më 14.02.2024, libri “Ora e Kosovës: Pavarësia dhe shtetndërtimi” i ish-presidentit ...

Ish-presidenti Fatmir Sejdiu kujton fjalët e Martti Ahtisaari-t në kohën e bisedimeve për pavarësinë e Kosovës

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu përmes një komunikate për media ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e ish-presidentit të Finlandës si dhe hartuesin e planit ...

Sejdiu: Kosova s’duhet të japë asgjë më shumë se ç'është në paketën Ahtisari

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, në një intervistë për Deutche Welle ka folur për periudhën e shpalljes së pavarësisë, paketën e Marti Ahtisarit, zhvillimet ...

Studentët e Fakultetit Filozofik të UP-së mbajtën diksutim me ish-presidentin Fatmir Sejdiu

Fakulteti Filozofik i Universitetit të Prishtinës sot organizoi ligjëratë me ish-presidentin e Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, ku u diskutua për ngjarjet, etapat dhe sfidat ...

Sali Berisha takohet me Fatmir Sejdiun dhe ish-presidentin kroat

Ish-kryeministri i Shqipërisë, njëherësh edhe ish-president i shtetit shqiptar, Sali Berisha ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Kroacisë, Shtipe Mesiç dhe me ish-presidentin e Kosovës, ...

Laboratorët privatë raportuan disa raste ku hasën në teste PCR të falsifikuara

Disa persona janë arrestuar nën dyshimin se kanë kryer vepër penale të falsifikimit të një dokumenti zyrtar ashtu siç konsiderohen të jenë rezultatet e testeve PCR për ...