Postet nga: Mitrovica e Veriut

4 raste të reja me COVID-19 në Mitrovicë të Veriut dhe Zveçan

Në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës, janë konfirmuar edhe katër persona të prekur me coronavirus, duke e çuar numrin e të infektuarve në 27, raporton Kossev.

Avokati i Popullit kërkon nga mediat të mos i publikojnë emrat e personave në karantinë

Institucioni i Avokatit të Popullit thotë se ka pranuar me shqetësim njoftimin se disa portale kanë publikuar lista me emra dhe mbiemra, e shumë informata tjera, për personat ...

Rastet e reja me COVID-19 nga Mitrovica e Veriut

Testimi mbrëmë pas mesnate nga Instituti i Shëndetësisë Publike ka gjetur tre raste të reja pozitive me COVID-19 në vend.

Gjuriq: Një ekip epidemiologësh do të dërgohen në Mitrovicë të Veriut

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka bërë të ditur se një ekip i epidemiologëve do të dërgohen në ...

Të shtëna në Mitrovicën e Veriut, një i arrestuar

Një person është prangosur dje nga policia nën dyshimin se kishte përdorur armë.

Arrestohet një polic i Mitrovicës së Veriut, IPK jep detaje

Një zyrtar policor inicialet e të cilit janë D. K., i cili punonte në Drejtorinë e Mitrovicës së Veriut, është arrestuar gjatë ditës së sotme nga Inspektorati Policor ...

Hekurudhat e Kosovës në veri, nën administrimin e Serbisë

Kosova vazhdon të mos e administrojë linjën hekurudhore në veri të Mitrovicës, ndërkohë që ka filluar zbatimin e projekteve për rehabilitimin dhe modernizmin e hekurudhave në ...