Postet nga: Mitrovica e Veriut

Gjykata vendos për të dyshuarin për vrasjen e babait dhe vëllait në Mitrovicën e Veriut

Gjykata e Mitrovicës ka caktuar masën e paraburgimit prej 1 muaji për personin me inicialet M.B, i cili ditë më parë dyshohet se vrau babanë dhe vë...

Dy OJQ nuk i raportuan Komunës së Mitrovicës së Veriut në lidhje me subvencionet e përfituara

Dy organizata joqeveritare, të cilat ishin përfituese të subvencioneve nga Komuna e Mitrovicës së Veriut, nuk kanë raportuar lidhur me shpenzimet edhe pse kjo parashihet me rregulloren pë...

Policia konfiskon automatik dhe pistoletë në veri

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar një armë automatike M-70, një pistoletë dhe gjashtë fishek gjatë bastisjeve në tre lokacione të ndryshme në Mitrovicën e Veriut.

Haradinaj viziton bashkëpartiakët e tij në Mitrovicë të Veriut

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka takuar sot gjatës ditës përfaqësuesit e degës së partisë së tij në Mitrovicë të Veriut dhe atë të Jugut.

Radulle Steviq dhe tenderët e tij nga institucionet e Kosovës

Nga gushti i vitit 2018 e deri në shtator të vitit 2021, kompania “RAD”, e regjistruar me dy adresa të ndryshme në Zveçan, në pronësi të biznesmenit serb, Radulle Steviq ...

Përleshje e gjuajtje me armë, tre persona të lënduar në Mitrovicë të Veriut

Tre persona janë lënduar e kanë përfunduar në Spitalin Rajonal të Mitrovicës, pasi fillimisht janë rrahur mes vete, e më pas në konflikt janë përdorur edhe ...

Dy përfaqësuesit shqiptarë në asamblenë komunale të Mitrovicës së Veriut (DOKUMENT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë ditës së sotme ka publikuar rezultatet përfundimtare të kandidatëve nëpër Komuna.

Ambasada britanike mbështet aksionin e Policisë së Kosovës  

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka reaguar pas zhvillimeve në veriun e vendit dhe aksionit të Policisë së Kosovës për kontrabandë.