Postet nga: Mitrovica e Veriut

Sulmohet fizikisht një person në Mitrovicën e Veriut

Një rast i lëndimit të lehtë trupor është raportuar të ketë ndodhur në Mitrovicën e Veriut të martën, më 6 qershor.

Sveçla: Milicia fashiste vazhdon të sulmojë qytetarët e pafajshëm në veri

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka reaguar lidhur me sulmin ndaj dy qytetarëve shqiptarë të cilët u sulmuan sot nga persona të dyshuar në Mitrovicë të ...

Ministri i Bujqësisë pas takimit në Leposaviq, viziton edhe kryetarin e Mitrovicës së Veriut

Më shumë se një javë pasi dha betimin për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq sot në zyrën e tij priti ministrin e ...

KFOR-i vazhdon të monitorojë zhvillimet në veri

Forca të KFOR-it vazhdojnë të monitorojë situatën në veri të vendit pas zhvillimeve e të sotme.

Asamblisti serb i Mitrovicës së Veriut: Mua nuk më intereson Asociacioni

Asamblisti i pavarur i Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut, Dusan Milunoviq ka thënë se në pozitën aktuale nuk i intereson themelimi i Asociacionit të komunave me ...

Nënkryetarja serbe e Mitrovicës së Veriut: Emërimi im, iniciativë e qytetarit

Në Qendrën Mediale në Çagllavicë, po mbahet debati me temën “Komuna e Mitrovicës së Veriut – sfidat dhe mundësitë”. Pjesëmarrëse në panel është edhe Katarina ...

Erden Atiqi flet pas betimit: Do të punojmë për të gjithë qytetarët, pa dallim e pa diskriminim

Kryetari i ri i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq në deklarimin e parë publik pas betimit si kryetar u zotua se do të punojë për ...

Nënkryetarja e Mitrovës së Veriut: Është koha që të ulemi së bashku dhe të punojmë

Nënkryetarja e sapo emëruar e Mitrovicës së Veriut, Katerina Axhançiq, ka thënë se është koha që të punohet së bashku dhe të vendoset se cilat ...