Postet nga: Mitrovica e Veriut

Aksident me fatalitet në veri të Mitrovicës - FOTO

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot gjatë ditës në veri të Mitrovicës.

Adriana Hoxhiq komenton biznesin që mori 53 kontrata për dy vjet në 4 komunat veriore

Nënkryetarja për komunitete në Komunën e Mitrovicës së Veriut, Adriana Hoxhiq, ka komentuar biznesin e Radule Steviqit, i cili vetëm në dy vitet e fundit ...

Protestë në veri kunder hetimit për ardhjen e vaksinave nga Serbia - FOTO

Stafit mjekësor i veriut të Mitrovicës kanë protestuar para Spitalit në Mitrovicën Veriore dhe Prokurorisë Themelore në lidhje me hetimin, i cili po bëhet për ...

Petkoviq ndan banesa të reja për familjet në komunat veriore

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, u ka dorëzuar sot çelësat e 36 banesave, nga 96 sa janë ndërtuar, banuesve të ...

Shefi i antidrogës në veri edhe gjatë pushimit vjetor mban veturën zyrtare në shtëpi- FOTO

Shefi i Njësisë së Antidrogës në veri të Kosovës, Ilir Xhemajli për disa ditë e mbajti veturën zyrtare në oborrin e shtëpisë.

Veriu nuk ka qasje në rrjet të Kosovës

Që nga djegia e disa antenave të telefonisë mobile në veri të vendit më 2008, në disa pjesë të kësaj pjese të territorit të Kosovës mungon sinjali i operatorë...

Kandidati i Listës Serbe fiton në Mitrovicë të Veriut me rreth 90%

Në zgjedhjet e parakohshme për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut të mbajtura më 29 nëntor, kandidati partisë Lista Serbe, Milan Radojeviq, ka fituar bindshëm ...

Zyrtare - Rezultatet preliminare për zgjedhjet në Mitrovicë të Veriut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut.