Postet nga: Ministria e Punëve të jashtme

Rrëfimi i kallxuesit për diplomacinë e ‘Bacit’ - VIDEO

Bedri Emini, një person nga Llapushniku i Drenasit që merret me ndërtime po pretendon se u premtuan dhe u paguan njohjet për shtetësinë e Kosovës dhe ...

Rrëfimi i lobuesit për Kosovën: Shpenzova paratë e mija

Bedri Emini nga fshati Llapushnik i Drenasit jeton në Angli. Ai ka një kompani dhe punon me ndërtime.

Behgjet Pacolli: Kosovarët në Irak janë shëndosh e mirë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, të gjithë kosovarët të cilët punojnë me misionet amerikane dhe të huaja në Irak janë ...

MPJ kërkon kujdes nga ata që udhëtojnë në Irak, Iran e Jemen

Ministria e Punëve të Jashtme ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës dhe kosovarët që jetojnë në vende të tjera të kenë kujdes dhe maturi në ...

MPJ thotë se ka alarmuar BE-në për arrestimin e Mehmetajt nga Serbia

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një njoftimi për media thotë se alarmuar Bashkimin Evropian për arrestimin e Nezir Mehmetajt.

Vendnumërimi diplomatik i Kosovës për ç’njohjet

Kosova nuk ka marrë asnjë njohje të re gjatë vitit 2019 dhe për më shumë është ballafaquar me diplomacinë agresive të shtetit të Serbisë, autoritetet e të cilit kanë theksuar ...

Kosova mbështet sulmet amerikane në Siri dhe Irak

Ministria e Punëve të Jashtme ka njoftuar se Kosova përkrah sulmet e fundit mbrojtëse ndaj organizatës Kata’ib Hizbollah në Siri dhe Irak, duke i vlerë...

MPJ: Të dyshuarit për vrasjen e policit malazez s'janë nga Kosova

Policia malazeze sot ka identifikuar tre të dyshuar për vrasjen e oficerit të policisë Milutin Lekoviq, ku sipas mediave malazeze ata pretendojnë se janë shtetas të Kosovës.