Postet nga: Ministria e Punëve të jashtme

Tragjedia në Kanada, ambasada e Kosovës thotë se qytetarët kosovarë që janë atje janë mirë

Ambasada e Kosovës në Kanada ka njoftuar se shtetasit kosovarë që jetojnë në Saskatchewan në Kanada janë shëndosh e mirë dhe në vende të sigurta.

Gërvalla shkarkon konsullin në New York, Krasniqi: Ministrja më kërkoi largimin e flamurit të UÇK-së nga zyra

Minsitrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka shkarkuar Lulzim Krasniqin, Konsull i Republikës së Kosovës New York.

Koreja e Veriut për herë të parë emëron një grua si Ministre e Punëve të Jashtme

Koreja e Veriut ka emëruar për herë të parë një grua në pozitën e Ministres së Punëve të Jashtme, njoftoi media shtetërore të shtunën, ...

Gërvalla: S’kam arsye të besoj në pretendimet kundër ambasadorit Berishaj

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla në një linjë direkte nga Nju Jorku në FIVE lidhur me raportimet për ambasadorin Martin Berishaj, ka ...

Ministria e Punëve të Jashtme largon nga puna 11 punonjës

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka njoftuar se sot janë larguar nga puna 11 punonjës të kësaj ministrie.

Zv/ministri i Jashtëm Ahmeti: E drejta e votimit nuk po i mohohet asnjë qytetari të Serbisë

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Kreshnik Ahmeti ka thënë qytetarëve serb që jetojnë në Kosovë nuk është duke iu mohuar e drejta ...

Reagon Ministria e Jashtme: OKB ka qenë e informuar për shpalljen “persona non grata” të pjesëtarit rus të saj

Sharr Jakupi, shefi i stafit të ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka reaguar pas deklaratës së Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, UNMIK.

Angazhon inxhinierin nga Kina për të punuar në Kosovë, por ambasada nuk po e pajisë me vizë

Kompania ‘Lirimi Group’ është një kompani private e ndërtimit, me bazë në komunën e Malishevës.