Postet nga: Gent Cakaj

Cakaj jep një lajm të madh për Shqipërinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar se Shqipëria sapo është zgjedhur në postin e lartë të Zv/Presidentit të sesionit të 75-të ...

Gent Cakaj: Kush i ka sytë në ballë nuk beson që qeveria e Shqipërisë bën plane për ndarje të Kosovës

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj në një konferencë për media në Prishtinë, deklaroi se pas vizitës nga Uashingtoni e ka ...

Ish-anëtari i LVV-së takohet me Kurtin

Ish-anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Gent Cakaj, është kthyer në selinë e partisë së drejtuar nga Albin Kurti.

Gent Cakaj takohet me Grenellin, flasin për marrëveshjen Kosovë - Serbi

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka njoftuar për një takim në Shtëpinë e Bardhë me të dërguarin e veç...

Haradinaj në telefon me Cakajn, flasin për marrëdhëniet Kosovë- Shqipëri

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj- Stublla gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ka biseduar me anë të telefonit me homologun e saj në Shqipëri, ...

Kosova e Shqipëria mbështesin listën e përbashkët të shqiptarëve të Luginës

Kreu i diplomacisë kosovare, Glauk Konjufca dhe homologu i tij nga Shqipëria, Gent Cakaj, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët - të dy mbështesin bashkimin ...

Cakaj: Nuk ka shqiptarë të prekur nga Koronavirusi në Itali

Pas viktimave të para nga Koronavirusi në Itali, dhe përhapjes së shpejtë të këtij virusi në disa rajone të Italisë, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent ...

Osmani i kërkon Cakajt koordinim më të madh Kosovë-Shqipëri për politikën e jashtme

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ministrin në detyrë për Evropë dhe Punë të jashtme të Shqipërisë, Gent Cakajn, i cili po ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!