Postet nga: meliza haradinaj- stublla

MPJD i jep fund rokadës me pozitën e drejtorit të përgjithshëm

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD)  i ka dhënë fundit ‘ping-pongut’ me pozitën e Drejtori të Përgjithshëm.

Haradinaj flet për skandalin e votave në AAK

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ftuar në ‘Debat Plus’ të RTV Dukagjini ka folur në lidhje me skandalin e votave në partinë e tij dhe ndërlidhja e kë...

Ish-ministrja e quan "gënjeshtër" deklaratën e Ministrisë për mospjesëmarrjen në inaugurimin e Ambasadës në Jerusalem

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka demantuar Ministrinë sipas të cilës për shkak të pandemisë nuk ka pasur përfaqësues nga ...

Reagon Dardan Stublla, i quan shpifje pretendimet e Albana Bytyqit për kërcënime

Bashkëshorti i Meliza Haradinaj-Stublla, ish-kryediplomates kosovare, Dardan Stublla, ka reaguar ndaj deklarimeve të deputetes së zgjedhur të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albana Bytyqi.

Albana Bytyqi e AAK-së: Ndihemi të kërcënuar

Deputetja e zgjedhur e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Albana Bytyqi, ka thënë se kanë pranuar mesazhe kërcënuese nga Dardan Stublla, bashkë...

Reagimi i kandidates së AAK-së e cila pas rinumërimit ia ‘zuri’ vendin Meliza Haradinaj - Stublla

Albana Bytyqi do të jetë deputetja e re në Kuvendin e Kosovës, pas rinumërimit të votave në disa vendvotime.

Pas dorëheqjes, Meliza Haradinaj-Stublla hedh akuza ndaj “kryetoksikut” të AAK-së

Ish-ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, pas dorëheqjes nga pozita e saj si ministre dhe funksionet e saj në Aleancën pë...

Meliza Haradinaj - Stublla, lirohet nga detyra

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka liruar nga detyra Meliza Haradinaj-Stublla nga posti ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.